Поиск по форуму
Активные темы
Автор Сообщение
Dmytro Assonov
Сообщение  Заголовок сообщения: Питання щодо тіні в окулярі  |  Добавлено: 03.06.2023 14:55
Аватара пользователя

Регистрация: 03 июн 2023
Посты: 3
Google+: Google+

Не в сети
Добрий день!

Я новачок в астрономії і нещодавно провів перше юстування телескопа (Sky-Watcher DOB6 Pyrex).

Після юстування помітив, що при наведенні телескопа вдень на джерело світла (напр.на небо) без кришки на об'єктиві в окуляр видно чисте світле поле, а от при надягнутій кришці зі знятим з отвора ковпачком в окулярі з'являється тінь (на фото виділено червоним).
Ця тінь є, коли отвір знаходиться прямо під видошукачем, але при прокручуванні кришки і зміщенні його приблизно на 10-11 годину тінь зникає.
При прокручуванні окуляра тінь не змінює положення.
Чи була ця тінь до юстування - не можу сказати, але не помічав.

Можливо, хтось може підказати, в чому причина і як її виправити? Чи може вона бути пов'язана з неправильним юстуванням?
Бо робив вперше і переживаю, що щось зробив невірно.

Шукав подібні питання на форумах, але не знайшов.

Комментарий к файлу: Немає тіні (кришка знята).
Питання щодо тіні в окулярі 03 Июнь 2023 14:55 первое
Просмотров: 859
Комментарий к файлу: Немає тіні (кришка на об'єктиві, ковпачок знятий, отвір на 10-11 годин).
Питання щодо тіні в окулярі 03 Июнь 2023 14:55 второе
Просмотров: 859
Комментарий к файлу: Є тінь (кришка на об'єктиві, ковпачок знятий, отвір знаходиться під видошукачем).
Питання щодо тіні в окулярі 03 Июнь 2023 14:55 третье
Просмотров: 859

Игорь Астроскоп
Сообщение  Заголовок сообщения: Re: Питання щодо тіні в окулярі  |  Добавлено: 03.06.2023 18:31
Аватара пользователя

Регистрация: 20 июн 2011
Посты: 7332
Vk: VK
Facebook: FB
Google+: Google+

Не в сети
Dmytro Assonov писал(а):
Я новачок в астрономії

Если вы купили телескоп в https://astroscope.com.ua/telescopes/ и вы новичек - ни в коем случае не трогайте винты юстировки!


_________________
Мои астрофотографии


Игорь Астроскоп
Сообщение  Заголовок сообщения: Re: Питання щодо тіні в окулярі  |  Добавлено: 03.06.2023 18:37
Аватара пользователя

Регистрация: 20 июн 2011
Посты: 7332
Vk: VK
Facebook: FB
Google+: Google+

Не в сети
Dmytro Assonov писал(а):
Я новачок в астрономії

Если вы новичек и\или купили телескоп в другом магазине или на барахолке - верните его продавцу!


_________________
Мои астрофотографии


Игорь Астроскоп
Сообщение  Заголовок сообщения: Re: Питання щодо тіні в окулярі  |  Добавлено: 03.06.2023 18:52
Аватара пользователя

Регистрация: 20 июн 2011
Посты: 7332
Vk: VK
Facebook: FB
Google+: Google+

Не в сети
Dmytro Assonov писал(а):
при наведенні телескопа вдень на джерело світла (напр.на небо) без кришки на об'єктиві в окуляр видно чисте світле поле, а от при надягнутій кришці зі знятим з отвора ковпачком в окулярі з'являється тінь (на фото виділено червоним).
А вообще это нормальное явление при наблюдении в телескоп ДНЕМ Питання щодо тіні в окулярі 03 Июнь 2023 18:52
Это называется - блекаут, по английски "blackout"


_________________
Мои астрофотографии


Игорь Астроскоп
Сообщение  Заголовок сообщения: Re: Питання щодо тіні в окулярі  |  Добавлено: 03.06.2023 19:01
Аватара пользователя

Регистрация: 20 июн 2011
Посты: 7332
Vk: VK
Facebook: FB
Google+: Google+

Не в сети
Для устранения этого "явления" рекомендую:
- не наблюдать ДНЕМ на малых увеличениях
- провести правильную юстировку, используя специальные аксессуары https://astroscope.com.ua/telescope_acc ... fo833=5518
- дооснастить телескоп хорошими окулярами под разные наблюдения


_________________
Мои астрофотографии


Игорь Астроскоп
Сообщение  Заголовок сообщения: Re: Питання щодо тіні в окулярі  |  Добавлено: 03.06.2023 19:49
Аватара пользователя

Регистрация: 20 июн 2011
Посты: 7332
Vk: VK
Facebook: FB
Google+: Google+

Не в сети
Игорь Астроскоп писал(а):
а от при надягнутій кришці зі знятим з отвора ковпачком

В этом ваша основная ошибка - все астрономические наблюдения надо делать с открытой крышкой Питання щодо тіні в окулярі 03 Июнь 2023 19:49


_________________
Мои астрофотографии


Dmytro Assonov
Сообщение  Заголовок сообщения: Re: Питання щодо тіні в окулярі  |  Добавлено: 03.06.2023 20:29
Аватара пользователя

Регистрация: 03 июн 2023
Посты: 3
Google+: Google+

Не в сети
Игорь Астроскоп писал(а):
Игорь Астроскоп писал(а):
а от при надягнутій кришці зі знятим з отвора ковпачком

В этом ваша основная ошибка - все астрономические наблюдения надо делать с открытой крышкой Питання щодо тіні в окулярі 03 Июнь 2023 20:29 первое


Дуже дякую за відповіді!

Що ж, тому чесно й зізнався, що новачок Питання щодо тіні в окулярі 03 Июнь 2023 20:29 второе
Купляв у вас.
Юстував після того, як вивозив за місто по поганій дорозі, і він почав трохи милити. По вашим відео та статтям здалось, що це нескладний процес, але промудохався 3 години Питання щодо тіні в окулярі 03 Июнь 2023 20:29 третье.
Проте після цього телескоп став показувати однозначно краще, але помітив ось такий феномен, налякався, що щось зіпсував. Що ж, якщо це нормальне явище, то ви мене заспокоїли)

Щодо кришки тоді можливо дурне питання - а нащо там отвір з ковпачком, якщо для спостережень треба завжди знімати кришку?



Игорь Астроскоп
Сообщение  Заголовок сообщения: Re: Питання щодо тіні в окулярі  |  Добавлено: 03.06.2023 20:45
Аватара пользователя

Регистрация: 20 июн 2011
Посты: 7332
Vk: VK
Facebook: FB
Google+: Google+

Не в сети
Dmytro Assonov писал(а):
а нащо там отвір з ковпачком
Это заготовка для самостоятельного изготовления солнечного фильтра, подробнее https://astroscope.com.ua/uk/nablyudeni ... /29308.htm
Питання щодо тіні в окулярі 03 Июнь 2023 20:45 второе
Просмотров: 831
Питання щодо тіні в окулярі 03 Июнь 2023 20:45 первое
Просмотров: 831


_________________
Мои астрофотографии


Dmytro Assonov
Сообщение  Заголовок сообщения: Re: Питання щодо тіні в окулярі  |  Добавлено: 03.06.2023 20:53
Аватара пользователя

Регистрация: 03 июн 2023
Посты: 3
Google+: Google+

Не в сети
Игорь Астроскоп писал(а):
Это заготовка для самостоятельного изготовления солнечного фильтра


Ого. Буду знати) Дякую!



Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Версия для печати

Кто сейчас на конференции
Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 10
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения
Перейти:  
cronКарта Карта XML карта XML карта RSS лента RSS лента Список каналов Список каналов